Pagina 3 din 3«123
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Facebook
bigblog
Postări: 724
Reputație: 39
Mesaj # 31 | 6:58 PM
CreareWebsite, repet ceea ce a zis Felicia: imaginea nr. 3 si nr. 4 nu există în articol. Dacă foloseşti aceste 2 imagini, tagul META OG va arăta spre un link invalid. Tocmai de aceea trebuie să modifici linkul cu $IMG_URL1$ şi $IMG_URL2$, deoarece doar acestea există în articol. Chiar dacă nu va funcţiona corespunzător din prima, trebuie să aştepţi câteva zile până când se vor actualiza datele.
Creează ceva bun, ceva captivant, atractiv și interesant.
CreareWebsite
Postări: 694
Reputație: 4
Mesaj # 32 | 9:15 AM
bigblog, am facut deja asta si imi ia imaginea din slider, am pus si img1, 2 si 3....tot din slider mi le ia. Doar cu img 4 merge bine in 70-80% din cazuri!
bigblog
Mesaj # 33 | 7:32 PM
CreareWebsite, atunci imginile din slider sunt radical mai mari decât imaginile din articol.
CreareWebsite
Mesaj # 34 | 7:02 PM
bigblog, sa fie mai mici cele din slider pentru a le lua apoi la distribuire doar pe cele din articol?
bigblog
Mesaj # 35 | 11:02 PM
CreareWebsite, Facebook se ghidează după imaginile de dimensiuni mari. Deci prioritar sunt imaginile mari.
CreareWebsite
Mesaj # 36 | 8:54 PM
Eu nici acum nu am rezolvat problema.....problema asta in ucoz se pare ca e de ne-rezolvat!

Adăugat (16/01/2016, 7:54 PM)
---------------------------------------------
Mai are cineva o idee de rezolvare a problemei in afara de cele prezentate pana acum?

dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 37 | 3:09 PM
daca e vorba de idei am eu una; am mai zis-o, dar nu este relevanta pentru ca nu ma pricep sunt incepator:
ideea este sa pui in articol jpeg cu poza ce doresti sa apara iar restul png-uri

Adăugat (23/02/2016, 2:09 PM)
---------------------------------------------
ati rezolvat problema? ca mai am o idee biggrin

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Pagina 3 din 3«123
Căutare: