Pagina 3 din 3«123
Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Facebook
bigblog
Postări: 757
Reputație: 41
Mesaj # 31 | 6:58 PM
CreareWebsite, repet ceea ce a zis Felicia: imaginea nr. 3 si nr. 4 nu există în articol. Dacă foloseşti aceste 2 imagini, tagul META OG va arăta spre un link invalid. Tocmai de aceea trebuie să modifici linkul cu $IMG_URL1$ şi $IMG_URL2$, deoarece doar acestea există în articol. Chiar dacă nu va funcţiona corespunzător din prima, trebuie să aştepţi câteva zile până când se vor actualiza datele.
CreareWebsite
Postări: 766
Reputație: 4
Mesaj # 32 | 9:15 AM
bigblog, am facut deja asta si imi ia imaginea din slider, am pus si img1, 2 si 3....tot din slider mi le ia. Doar cu img 4 merge bine in 70-80% din cazuri!
bigblog
Mesaj # 33 | 7:32 PM
CreareWebsite, atunci imginile din slider sunt radical mai mari decât imaginile din articol.
CreareWebsite
Mesaj # 34 | 7:02 PM
bigblog, sa fie mai mici cele din slider pentru a le lua apoi la distribuire doar pe cele din articol?
bigblog
Mesaj # 35 | 11:02 PM
CreareWebsite, Facebook se ghidează după imaginile de dimensiuni mari. Deci prioritar sunt imaginile mari.
CreareWebsite
Mesaj # 36 | 8:54 PM
Eu nici acum nu am rezolvat problema.....problema asta in ucoz se pare ca e de ne-rezolvat!

Adăugat (16/01/2016, 7:54 PM)
---------------------------------------------
Mai are cineva o idee de rezolvare a problemei in afara de cele prezentate pana acum?

dandani
Postări: 38
Reputație: 0
Mesaj # 37 | 3:09 PM
daca e vorba de idei am eu una; am mai zis-o, dar nu este relevanta pentru ca nu ma pricep sunt incepator:
ideea este sa pui in articol jpeg cu poza ce doresti sa apara iar restul png-uri

Adăugat (23/02/2016, 2:09 PM)
---------------------------------------------
ati rezolvat problema? ca mai am o idee biggrin

Comunitatea uCoz » Configurări ale sistemului uCoz » Distribuitor rețele sociale » Facebook (Eroare distribuire continut pe facebook)
Pagina 3 din 3«123
Căutare: